صراط مستقیم

فرهنگی،اعتقادی،اجتماعی

صراط مستقیم

فرهنگی،اعتقادی،اجتماعی

صراط مستقیم

من، علی سهراب پور، متولد شهرستان کازرون (استان فارس) و فعلا در حوزه علمیه کازرون مشغول به تدریس هستم.
تمام تلاش من این است که بتوانم خدمتی از لحاظ فکری و اعتقادی به دوستان عزیزم کرده باشم.

آخرین نظرات

۱ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

مغالطه

۱۲
آبان

مقام معظم رهبری در شروط اجرای برجام در بند اول فرمودند«از آنجا که پذیرش مذاکرات از سوی ایران اساساً با هدف لغو تحریمهای ظالمانه‌ی اقتصادی و مالی صورت گرفته است و اجرائی شدن آن در برجام به بعد از اقدامهای ایران موکول گردیده، لازم است تضمین‌های قوی و کافی برای جلوگیری از تخلّف طرفهای مقابل، تدارک شود، که از جمله‌ی آن اعلام کتبی رئیس‌جمهور آمریکا و اتّحادیه‌ی اروپا مبنی بر لغو تحریمها است. در اعلام اتّحادیه‌ی اروپا و رئیس‌جمهور آمریکا، باید تصریح شود که این تحریمها بکلّی برداشته شده است. هرگونه اظهاری مبنی بر این‌که ساختار تحریمها باقی خواهد ماند، به‌منزله‌ی نقض برجام است».

اما الان مسولان اجرای برجام می گویند هم رئیس جمهور آمریکا و هم اتحادیه اروپا اعلام کردند که تحریم ها لغو شده است.و دلیل خود را نامه رئیس جمهور آمریکا به مسولان آمریکایی و نیز مصوبه اتحادیه اروپا اعلام می کنند.

در حالی که این مغالطه ای بیش نیست چرا که رهبر معظم انقلاب وقتی این شروط را گذاشتند و به رئیس جمهور نامه نوشتند که هم رئیس جمهور آمریکا و هم اتحادیه اروپا آن اقدامات را انجام داده بودند.یعنی هم رئیس جمهور آمریکا به مسئولین کشورش نامه نوشته بود و هم اتحادیه اروپا مصوبه شان را انجام داده بودند. پس بدون شک مقصود رهبری از اعلام کتبی، غیر از آن اقدامات می باشد

  • علی سهراب پور